Rehabilitace

Každým dnem přibudou ve válce stovky až tisíce zraněných vojáků. Těm, co mají štěstí, se podaří dostat do nemocnice a přežijí. Následnou rehabilitaci těchto vojáků nemá ukrajinské zdravotnictví šanci pojmout. Rozhodli jsme se proto vytvořit funkční systém náboru pacientů, kteří zvládnou dopravu do České republiky, a jejich rehabilitaci zajistit v českých rehabilitačních ústavech.

 

Ve spolupráci s rehabilitačním zařízením Lázně Darkov jsme připravili pobytové balíčky pro ukrajinské vojáky, na které jsme díky Vám vybrali přes tři miliony korun. Původní plán byl dopravit do Česka deset vojáků, ale díky Vaší štědrosti jich přivezeme o dost více. Každopádně těch deset se už v Darkově léčí a vy si můžete přečíst něco o jejich osudech.

O první skupině natáčela Česká televize pro pořad 168 hodin, podívejte se na jejich reportáž:

O některých osudech zraněných vojáků, kterým jsme díky Vám již pomohli si můžete přečíst v sekci „Příběhy vojáků

Rehabilitace

Sbírka na rehabilitační pobyty
zraněných ukrajinských dobrovolníků

Vracíme je do života! Díky vašim příspěvkům se nám podařilo zajistit rehabilitační pobyt již pro 26 těžce zraněných ukrajinských dobrovolníků. Dali ste jim tím naději na delší a kvalitnější život. Na Ukrajině jich takových čekají tisíce. Chceme pomoci co nejvíce a Vaše příspěvky nám k tomu dopomáhají. Děkujeme za to, že ukazujete dobro ve Vašich srdcích a není Vám lhostejná budoucnost, nejen Ukrajiny.