Odminování

Střízlivé odhady říkají, že až 174 tisíc kilometrů čtverečních Ukrajiny je zaminováno. V těchto oblastech žije téměř pět milionů lidí. Každý den někdo z nich zemře. Není to voják. Není to záchranář. Zemře obyčejný člověk, který se vrátil po okupaci do svého domova.

Sbírka pro jednotku „Václav I“

Chceme pomoci vytvořit na Ukrajině civilní oddíl, který se bude zabývat tzv. humanitárním odminováním. Tato jednotka bude provádět odminování v osvobozených regionech. Za vybrané prostředky najdeme, proškolíme a vybavíme jednotku deseti lidí, jež se vzápětí zapojí do systému „International Deminig Group“, která je na Ukrajině národním operátorem odminovávání.

Školení trvá 30 dnů a je zakončeno zkouškou podle mezinárodních standardů IMAS (International Mine Action Standards). Bude probíhat v Odborně technické vzdělávací instituci I. atestačního stupně, která byla založena v roce 2021 ve městě Kamianets-Podilskyi.

Sbírka pro odminovací
jednotku „Václav I“

Sbírku jsme zakládali na platformě donio.cz, kde se Vám podařilo vybrat přes 800 tisíc korun. Tyto prostředky využíváme a na Ukrajině se za ně již trénuje 10ti členný team Václav I. O jejím veliteli natáčel pořad Střepiny na TV Nova. Jednotka potřebuje spousty vybavení a samozřejmě peníze na svůj provoz. Sbírku zatím máme pouze u nás a přispět můžeze na náš transparentní účet

Číslo účtu:
6358652369/0800
Variabilní symbol:
666

Odminování